2016 San Bruno AYSO Turkey Tournament

Results

 

 U10 Boys  U10 Girls U12 Boys U12 Girls U14 Boys U14 Girls

Columns: T/G: w = winner of coin toss,  g is least goals against,
 

TP = Total Points,   R= Rank,    GA= Goals Against, Goals

G = Goals        RC = Red Card        P = Points

Last Updated : 12/4/2016 5:00 PM

U14 Boys Points Rank GA RC Tie Breaker
Tahoe United
8
3   1 HtH, GA, GF-Hammers
Millbrae FC
17
1      
Concord United
9
2      
WSJ Team Blagult
8
5   1  
SM The Hammers
8
4    
GA
AC Barcelona
2
6      
Saturday
ID Day Time Field Home Team G RC P Visiting Team G RC P
1 Sat 9:00 AM SkylineUpper Tahoe United 0   0 Millbrae FC 1   8
2 Sat 10:00 AM SkylineUpper Concord United 0   0 WSJ Team Blagult 1   8
3 Sat 11:00 AM SkylineUpper SM The Hammers 1   8 AC Barcelona 0   0
4 Sat 1:00 PM SkylineUpper WSJ Team Blagult 1 1 0 Tahoe United 4 1 8
5 Sat 2:00 PM SkylineUpper AC Barcelona 2   2 Concord United 3   9
6 Sat 3:00 PM SkylineUpper Millbrae FC 2   9 SM The Hammers 0   0
Sunday
Elimination
7 Sun 9:00 AM SkylineTrack SM The Hammers 2   kfm WSJ Team Blagult 1    
8 Sun 9:00 AM SkylineUpper Tahoe United 3   kfm AC Barcelona 2    
Semi
9 Sun 12:00 PM SkylineTrack Millbrae FC 2     SM The Hammers 0    
10 Sun 12:00 PM SkylineUpper Concord United 1     Tahoe United 2    
Consolation (3rd/4th)
11 Sun 3:00 PM SkylineTrack Concord United 2   kfm SM The Hammer 1    
Final (1st/2nd)
12 Sun 3:00 PM SkylineUpper Millbrae FC 2     Tahoe United 0    

 U10 Boys  U10 Girls U12 Boys U12 Girls U14 Boys U14 Girls

U14 Girls Points
Rank
GA RC Tie Breaker
Hillsborough United 1 6      
Pac Storm 19 1      
SM Revolution 9 3 4  
HtH
Concord United 9 4 2    
SM Storm 3 5   1  
DC Fogtown Fury 12 2   1  
Saturday
ID Day Time Field Home Team G RC P Visiting Team G RC P
13 Sat 9:00 AM SkylineTrack Hillsborough United 1   1 Pac Storm 5   9
14 Sat 10:00 AM SkylineTrack SM Revolution 2   8 Concord United 1   1
15 Sat 11:00 AM SkylineTrack SM Storm 0 1 3 DC Fogtown Fury 0 1 3
16 Sat 1:00 PM SkylineTrack Concord United 1   8 Hillsborough United 0   0
17 Sat 2:00 PM SkylineTrack DC Fogtown Fury 3   9 SM Revolution 1   1
18 Sat 3:00 PM SkylineTrack Pac Storm 3   10 SM Storm 0   0
Sunday
Elimination  
19 Sun 8:00 AM SkylineUpper Concord United 1     SM Storm 0    
20 Sun 8:00 AM SkylineTrack SM Revolution 2     Hillsborough United 3   kfm
Semi
21 Sun 11:00 AM SkylineUpper Pac Storm 0     Concord United 1    
22 Sun 11:00 AM SkylineTrack DC Fogtown Fury 0     Hillsborough United 2    
Consolation (3rd/4th)
23 Sun 2:00 PM SkylineUpper D.C. Fogtown Fury 0     Pacifica Storm 1   kfm
Final (1st/2nd)
24 Sun 2:00 PM SkylineTrack Concord United 2     Hillsborough United 1   kfm

 U10 Boys  U10 Girls U12 Boys U12 Girls U14 Boys U14 Girls

U12 Boys Points Rank GA RC Tie Breaker
FC United 15 4      
Millbrae Nutmeg 15 3   most goals
AC Real Madrid 4 7      
SB Earthquakes 12 5      
Pac The Wolfpack 1 8      
Hillsborough United 19 1      
Pac Piranhas 15 2     most gaols, coin
DSJ Vipers 0 9      
Bur Dragons 7 6      
Saturday
ID Day Time Field Home Team G RC P Visiting Team G RC P
25 Sat 8:00 AM CHSL Millbrae Nutmeg 2   5 FC United 2   5
26 Sat 8:00 AM Parkside-A Pac Piranhas 5   10 DSJ Vipers 0   0
27 Sat 9:00 AM CHSL Pac The Wolfpack 0   0 Hillsborough United 5   10
28 Sat 9:00 AM Lions AC Real Madrid 1   4 SB Earthquakes 1   4
29 Sat 10:00 AM Lions Bur Dragons 2   5 Pac Piranhas 2   5
30 Sat 11:00 AM Parkside-A DSJ Vipers 0   0 Millbrae Nutmeg 5   10
31 Sat 12:00 PM CHSL SB Earthquakes 2   8 Pac The Wolfpack 1   1
32 Sat 12:00 PM Parkside-A FC United 4   10 AC Real Madrid 0   0
33 Sat 1:00 PM CHSL Hillsborough United 3   9 Bur Dragons 2   2
34 Sat 3:30 PM CHSL Pac The Wolfpack 1     DSJ Vipers 0    
Sunday
Elimination
35 Sun 8:00 AM CHSL Millbrae Nutmeg 3     Bur Dragons 1    
36 Sun 8:00 AM Parkside-A Pac Piranhas 1     AC Real Madrid 0    
37 Sun 9:00 AM Lions FC United 4     SB Earthquakes 1    
38 Sun 9:00 AM CHSL Hillsborough United 5     Pac The Wolfpack 0    
Semi
39 Sun 12:00 PM CHSL Pacific Piranhas 1     Millbrae Nutmeg 3    
40 Sun 12:00 PM Parkside-A Hillsborough United 2     FC United 0    
Consolation (3rd/4th)
41 Sun 2:30 PM Parkside-A Pacifica Piranhas 3     FC United 8    
Final (1st/2nd)
42 Sun 2:30 PM CHSL Hillsborough United 3     Millbrae Nutmeg 2    

 U10 Boys  U10 Girls U12 Boys U12 Girls U14 Boys U14 Girls

U12 Girls Points Rank GA
FC United 14 2  
SM Tornadoes 8 4  
Millbrae Panthers 16 1  
Pac Sour Patch Kids 0 6 5
SB United 13 3  
AC Barcelona 0 5 3
Saturday
ID Day Time Field Home Team G RC P Visiting Team G RC P
43 Sat 9:00 AM Parkside-A FC United 1   4 SM Tornadoes 1   4
44 Sat 10:00 AM Parkside-A Millbrae Panthers 1   8 Pac Sour Patch Kids 0   0
45 Sat 10:00 AM CHSL SB United 2   9 AC Barcelona 0   0
46 Sat 1:00 PM Parkside-A Pac Sour Patch Kids 0   0 FC United 4   10
47 Sat 2:00 PM Parkside-A AC Barcelona 0   0 Millbrae Panthers 1   8
48 Sat 3:00 PM Parkside-A SM Tornadoes 1   4 SB United 1   4
Sunday
Elimination
49 Sun 10:00 AM Parkside-A SM Tornadoes 3     AC Barcelona 1    
50 Sun 10:00 AM CHSL SB United 1     Pac Sour Patch Kids 0    
Semi
51 Sun 1:00 PM Parkside-A Millbrae Panthers 0     SM Tornadoes 2    
52 Sun 1:00 PM CHSL FC United 4     SB United 0    
Consolation (3rd/4th)
53 Sun 3:30 PM Parkside-A SB United 2   kfm Millbrae Panthers 1    
Final (1st/2nd)
54 Sun 3:30 PM CHSL SM Tornadoes 0     FC United 3    
 U10 Boys  U10 Girls U12 Boys U12 Girls U14 Boys U14 Girls

U10 Boys Points Rank GA RC Tie Breaker
FC United 20 1      
Millbrae FC 12 6      
SM Strikers 12 5     least goals against
Burlingame United 19 2 2 10goals scored
Concord United 4 7      
PA Bears 0 10      
PA Blue Vultures 2 8      
FC Pacifica 0 9      
Pac Shredders 19 3 2 9 9goals scored
SB Red Bulls 13 4      
Saturday
ID Day Time Field Home Team G RC P Visiting Team G RC P
55 Sat 8:00 AM CHSUA FC United 5   10 PA Bears 0   0
56 Sat 8:00 AM CHSUB Millbrae FC 4   10 PA Blue Vultures 0   0
57 Sat 8:00 AM Parkside-B SM Strikers 2   2 Pac Shredders 4   9
58 Sat 8:00 AM Lions Burlingame United 4   10 FC Pacifica 0   0
59 Sat 9:00 AM CHSUB Concord United 1   4 SB Red Bulls 1   4
60 Sat 11:00 AM CHSUA PA Bears 0   0 SM Strikers 5   10
61 Sat 11:00 AM CHSUB PA Blue Vultures 3 * 3 Burlingame United 6   9
62 Sat 11:00 AM Parkside-B FC Pacifica 0   0 FC United 5   10
63 Sat 12:00 PM CHSUA Pac Shredders 5   10 Concord United 0   0
64 Sat 12:00 PM CHSUB SB Red Bulls 4   9 Millbrae FC 2   2
65 Sat 3:00 PM CHSUA Concord United 2     PA Bears 5    
66 Sat 3:00 PM CHSUB PA Blue Vultures 3     FC Pacifica 2    
Sunday
Elimination
67 Sun 8:00 AM CHSUA SB Red Bulls 3   Kfm SM Strikers 2    
68 Sun 8:00 AM CHSUB Pac Shredders 2     Millbrae FC 0    
69 Sun 8:00 AM Parkside-B Burlingame United 2     PA Bears 0    
70 Sun 8:00 AM Lions FC United 5     PA Blue Vultures 0    
Semi
71 Sun 11:00 AM CHSUA Burlingame United 0     Pacifica Shredders 5    
72 Sun 11:00 AM CHSUB FC United 3     Red Bulls 0    
Consolation (3rd/4th)
73 Sun 2:00 PM CHSUA Burlingame United 1     Red Bulls 2    
Final (1st/2nd)
74 Sun 2:00 PM CHSUB Pacifica Shredders 3   Kfm FC United 2    
 U10 Boys  U10 Girls U12 Boys U12 Girls U14 Boys U14 Girls

U10 Girls Points Rank GA RC
SB Dream Team 4 2 3  
Millbrae Daisy Pickers 4 3 6  
FC United 19 1 0  
Saturday
ID Day Time Field Home Team G RC P Visiting Team G RC P
75 Sat 10:00 AM Parkside-B SB Dream Team 1   4 Millbrae Daisy Pickers 1   4
76 Sat 1:00 PM Parkside-B Millbrae Daisy Pickers 0   0 FC United 5   10
77 Sat 3:30 PM Parkside-B FC United 2   9 SB Dream Team 0   0
Sunday
Elimination
78 Sun Canceled*   FC United       SB Dream Team      
79 Sun 10:00 AM Lions SB Dream Team 2     Millbrae Daisy Pickers 1    
80 Sun Canceled*   Millbrae Daisy Pickers       FC United      
Final (1st/2nd)
81 Sun 1:00 PM Lions FC United 1     SB Dream Team 0    

 U10 Boys  U10 Girls U12 Boys U12 Girls U14 Boys U14 Girls



Prior Winners

2016 Winners

 

San Bruno AYSO Region 249
PO Box 581, San Bruno, CA 94066
For more information call (650) 873-AYSO (2976)